Yıldız Holding İnovasyon Çalışmaları için Northstar’ı Kurdu

İnovasyon çalışmalarını 170 kişinin çalıştığı Northstar çatısı altında toplayan Yıldız Holding, İnovasyon Merkezi kurdu. Yıldız Holding İnovasyon Grubu Başkanı Bilal Kaafarani, “İnovasyon kültürünü benimseyen, yenilikçi yaklaşımın şirketine artı değer kazandıracağını düşündüğümüz tüm şirketlere kapımız açık” dedi.

Yıldız holding

Yıldız Holding Ailesi’ne katılımının üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatan Bilal Kaafarani, şu değerlendirmeyi yaptı: “İşe başladıktan sonra, öncelikle işi, insanları ve şirket kültürünü anlamaya çalıştım. Ardından oluşturduğumuz ekiple holdingde inovasyon stratejilerini geliştirebileceğimiz alanları belirledik. Bizim için kritik olan, holding içindeki liderin inovasyon konusuna yaklaşımıydı. Zira, liderin bu konudaki görüşü şirketin kültürünü, stratejilerini ve iş yapış şekillerini belirliyor. Liderimizden tam destek aldıktan sonra inovasyon ekiplerini ortak bir yapıda topladık ve stratejilerimizi hayata geçirmek için Northstar’ı kurduk.”

Hedeflerinin, Yıldız Holding’i global pazarın en yenilikçi şirketlerinden biri yapmak olduğunu belirten Bilal Kaafarani, “Sonuçlara, gelirlerine, büyüme oranlarına ve pazar paylarına bakınca bunu net şekilde görüyoruz. Hedefimiz, Yıldız Holding’i global pazarın en büyük oyuncularından ve en yenilikçi şirketlerinden biri olarak geleceğe taşımak. Bunu da pazar inovasyonu ve operasyonel inovasyona ağırlık vererek yapacağız. Northstar’da ise holding çalışmalarına ek olarak kategori inovasyonu ve dönüşüm inovasyonuna ağırlık vererek buluşlara odaklanacağız. Burada da üniversite, kamu ve özel sektör işbirliklerini biraraya getireceğiz” dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ve kademeli artan büyüme için holdingdeki tüm iş birimler ve fonksiyonlar arasındaki inovatif düşünce biçimini geliştirmeye odaklandıklarını dile getiren Bilal Kaafarani, şöyle konuştu: “Şimdilik sadece holding çalışanlarına açık olacak site sayesinde 6 bin kişinin inovasyon gücünden yararlanacağız.”