Ünlü Muay Thai’cı Tony Jaa Çırağan’da gösteri yapacak

Dünyaca ünlü Muay Thai’cı ve Hollywood dövüş sanatları aktörü Tony Jaa 16 Ekim 2014, Perşembe günü Çırağan Palace Kempinski’de olacak. 2015’de vizyona girecek iki önemli filmi “Skin Trade” ve “Hızlı ve Öfkeli 7”nin öncesinde Jaa, davetliler ve basınla buluşup gösteri yapacak.

Ünlü Muay Thai’cı ve Hollywood dövüş sanatları aktörü TONY JAA

Asıl adı Phanom Yeerum olan 1976, Tayland-Surin doğumlu Jaa, fil çobanı bir anne ve babanın oğlu olarak dünyaya geldi. Genç yaşta, televizyonda izlediği Bruce Lee ve Jackie Chan’den etkilenip dövüş sanatı film yıldızı olmayı istediğini fark etti. Sekiz yaşında yerel bir tapınakta Muay Thai öğrenmeye başlayan Jaa, 15’inde, dublör ve aksiyon filmleri yönetmeni Panna Rittikrai’nin öğrencisi oldu. Muay Thai dışında Tekvando, Muay Boran, Aikido, Judo ve Wushu sanatlarına da hakim olan Jaa, sayısız Muay Thai şampiyonasına katıldı.

Dublorlük yıllarından sonra 2003’de rol aldığı ilk film Ong-Bank: Muay Thai Warrior’dan sonra pek çok filmde oynayan Jaa’nın 2015’de dört filmi sinemaseverlerle buluşacak. Başrolünü Dolph Lundgren ile yaptığı, insan kaçakçılığını konu edinen, Tony Vitayakul karakterini canlandırdığı Kanada-Thai yapımı Skin Trade ve “Louise Tran” rolünde olduğu Hızlı ve Öfkeli 7 Nisan 2015’de Jaa’yı beyaz ekrana taşıyacak. Jaa, Jean-Claude Van Damme’ın başrol olduğu 1989 yapımı Kana Kan (Kickboxer) filminin yeniden çevrimi olan Kickboxer ve Cheang Pou-soi’nin yönetmenliğini yaptığı aksiyon filmi SPL II: A Time for Consequences filmlerinde de başrol ve yardımcı oyuncu olarak 2015’de sinemalarda boy gösterecek.