“NASA: A Human Adventure” Sergisi, Forum Marmara İçerisinde Yer Alan Expo Center’de Açıldı

ABD dışında yapılan en kapsamlı sergi olma özelliğini taşıyan “NASA: A HUMAN ADVENTURE” sergisi, kapılarını ziyaretçilerine açtı. İnsanlığın uzay merakı ve uzayla ilgili çalışmalarını aktaran “NASA: A Human Adventure” sergisi, OPET Petrolcülük A.Ş. ana sponsorluğunda ve Marmara Forum’un katkılarıyla Türkiye’ye getirildi.

Marmara Forum içerisinde yer alan Expo Center’da2.500 m²alana kurulan sergi içerisinde 300’den fazla özel parça, NASA koleksiyonuna ait uzaya gitmiş gelmiş 100’den fazla orjinal parça ve uzay araçlarının çok büyük bölümlerinin özel maketleri bulunuyor.

Serginin en dikkat çekici bölümleri arasında orijinal uzay araçlarından ve motorlardan parçalar, astronot kıyafetleri ve aksesuarları, önemli parçaların özel maketleri ve uzayla ilgili özel film gösterimleri yer alıyor.

Bugüne kadar 1,5 milyon kişi tarafından ziyaret edilen sergi,  Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın, insanoğlunun uzay merakını ve araştırmalarını konu alan sergisi ABD dışında yapılan en kapsamlı sergi olma özelliğini taşıyor.

Sergiyi Türkiye’ye getiren İstanbul Exhibitons Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Balcı; “NASA: A Human Adventure” sergisi dünya prömiyerini Madrid’de yaptıktan sonra ilk durak olarak İstanbul’a geldi. İnsanoğlunun en büyük merakı olan uzay ile ilgili ilginç bilgileri ve koleksiyonunu paylaştığı serginin büyük bir heyecanla izleneceğini ve keşfetmek için soru sormayı tetikleyeceğini düşünüyoruz” dedi.

İstanbul Exhibitons tarafından Türkiye’ye getirilen sergi, Star Wars gibi önemli sergi projelerine imza atan John Nurminen Prodüksiyon şirketi tarafından gerçekleştiriliyor.

Biletler Biletix’de…

nasasergisi.com

istanbulexhibitions.com

Sergi Adres: Marmara Forum içerisinde yer alan Expo Center

Bakırköy  Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı 3, İstanbul – Avrupa

Tel: 0212 414 9494

NASA

1915 yılında Birinci Dünya Savaşı sırasında askeri ve sivil havacılığın araştırılması için NACA kurulmuştur. Bu dönemde uzaya gidiş projelerinin hız kazanmasından dolayı yeni bir kurum ihtiyacı doğmuş ve 1958 yılında NASA, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Amerika’nın uzay çalışmaları programlarından sorumlu kurum olarak kurulmuştur. NASA, bu tarihten itibaren Ay çalışmalarına dönük Apollo uçuşlarında, Skylab Uzay İstasyonu ve daha sonra uzay mekiği çalışmalarında Amerika’nın uzay çalışmalarına yön vermiştir.

NASA’nın görevlerinden biri de Dünya’nın iklimindeki değişiklikleri araştırmaktır. Kurum 30 yıldan uzun süredir gezegenin her yerinde deniz seviyeleri ve sıcaklıkla, hava kirliliğiyle, ozon tabakasının durumuyla ve kara ve deniz buzullarındaki değişikliklerle ilgili bilgi toplamaktadır. NASA şu anda yörüngedeki bir düzinenin üzerinde uzay aracı ve enstrümanıyla, iklimi, havayı ve hem mevsimsel hem de insanların yol açtığı dalgalanmaları her yönüyle incelemektedir.

NASA’nın birçok programından biri de, buz örneklerindeki değişikliklere odaklandığı Kutup Projesidir ki bu, küresel değişikliklere işaret edebilir. Kutup Projesi aynı zamanda Güney ve Kuzey Kutuplarındaki jeomanyetik faaliyetlerin Dünya atmosferini nasıl etkilediğini de inceler. Bu arada, NASA’nın Yaşayan Okyanus Projesi sıcaklıktan, plankton nüfusuna kadar birçok konuda denizleri inceler.

Istanbul Exhibitions

Dünyanın önde gelen müzelerinin büyük ve kapsamlı sergileri artık ülkemize geliyor.

Dokunduğu herkeste “farkındalık” yaratacak projeleri Türkiye ile buluşturmayı kendine hedef edinen Istanbul Exhibitions; çevre, bilim, doğa, tarih, eğitim gibi konularda dünyada yaygın olarak ziyaret edilen müze sergilerini Türkiye’ye kazandırıyor.

Istanbul Exhibitions, başta genç kuşak olmak üzere her yaştan insanın yeni bilgiler kazanmasını, hayal dünyasının gelişmesini, çevre ve yaşama olan duyarlılığın artmasını sağlamak amacı ile hizmet veriyor…

İlk olarak,  İngiltere’nin en önemli ziyaret merkezleri arasında bulunan “Natural History Museum – Dinozorlara Yolculuk” “Ice Station Antarctica” sergilerini İstanbul’a getiren Istanbul Exhibitions, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor…

Marmara Forum 

Marmara Forum, Türkiye’nin alışveriş, eğlence, ofis ve hizmetler bütününü bir araya getiren  buluşma noktasıdır. Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nde 300′den fazla ulusal ve uluslararası marka, eğlence alanları ve büyük bir teras yer alıyor. Çerçevesi ve sunduğu özel hizmetler ile İstanbul’da yeniliğin adresi olan Marmara Forum’da, her yaştan ve cinsiyetten ziyaretçilere seslenecek özellikler yer alıyor.  Marmara Forum’un mimarisi, hem modern hem de etnik unsurlar barındırıyor. Dünyanın en iyi şehirlerinde olabilecek kalitede tasarımı ile ziyaretçilerine ferah bir ortamda alışveriş yaparak, keyifli zaman geçirmelerini sağlıyor.

Marmara Forum, tasarım, mimarlık ve mağaza karması  ile mükemmel bir denge sunmakta olup, bünyesinde çok geniş bir uluslararası ve yerel marka yelpazesi barındırmaktadır.

Marmara Forum’u farklı kılan özeliklerinden biri de yenilikçilik ruhudur. Bu konuda verilebilecek en iyi örnek ise, Myforum olacaktır. Myforum, türünün ilk ve tek örneği niteliğinde, bir TV stüdyosu ve eğlence merkezidir. Myforum,  alışveriş merkezimizin ana çekim merkezlerinden bir tanesini oluşturmaktadır.

OPET Petrolcülük A.Ş.

Kuruluşundan bu yana hep ilklere imza atan OPET, sektörde ‘ilklerin, teklerin ve enlerin markası’ olarak biliniyor. Sektörde son 10 yıldır pazar payını istikrarlı bir biçimde artıran tek akaryakıt dağıtım şirketi olan OPET,  KALDER Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre yedi yıldan bu yana müşteri memnuniyetinde lider olan ve ‘Üstün Hizmet Ödülü’ alan tek akaryakıt dağıtım şirketidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>