Bahçeli Evde Yaşama Hayalini Gerçeğe Dönüştüren Bahçetepe İstanbul Satışa Çıktı

İnşaat sektörünün devleri Emlak Konut GYO ile Makro İnşaat&Akyapı Ortak Girişimi tarafından Başakşehir’de inşa edilecek olan Bahçetepe İstanbul satışa sunuldu. Ön talep döneminde yoğun ilgi gören Bahçetepe İstanbul’da 1476 konut yer alıyor. Bahçetepe İstanbul’dan ev alanlara ortalama 40 metrekare büyüklüğünde bahçe veriliyor.

 TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Makro İnşaat&Akyapı Ortak Girişimi’nin İstanbul Başakşehir’de hayata geçireceği Bahçetepe İstanbul satışa çıktı. Bahçetepe İstanbul için düzenlenen tanıtım toplantısına, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan ve Akyapı İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Mahmut Asmalı katıldı.

İstanbul’un en değerli yaşam alanlarından Başakşehir’de yükselecek olan Bahçetepe İstanbul projesi hakkında bilgi veren Makro İnşaat & Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Ercan Uyan, “Yapımına bu ay başlanacak olan Bahçetepe İstanbul’da daire teslimleri 2014’ün ilk yarısından itibaren gerçekleşecek. 16 blokta 1.476 konutun yer aldığı proje ön talep döneminde yoğun ilgi gördü” dedi.

1+1’de var 5+1 deluxe de

1+1’den 5+1’e geniş daire seçeneği sunan Bahçetepe İstanbul’da konutların büyüklüğünün62 metrekareile247 metrekarearasında değiştiğini söyleyen Uyan, “Bahçetepe İstanbul, Aile Bağları ve Bahçetepe Kuleler adlı iki bölümden oluşuyor. Bahçetepe Kuleler’de yalnızca 1+1 ve 2+1 daireler olacak. Aile Bağları bölümünde ise 2+1 Plus, 3+1, 4+1 ve 5+1 dairelerin yanı sıra yine 5+1 deluxe daireler de  bulunacak. Sınırlı sayıda yapılacak olan deluxe dairelerde Türk hamamı ve sauna bulunuyor. Geniş aileler büyük dairelerimizde rahatlıkla yaşayabilecek. Yine kendine ait bir hayat kurmak isteyen fakat ailesinden uzaklaşmak istemeyen gençler ve yeni evliler için 1+1’lerimiz de ideal” diye konuştu. 1476 konuttan 700 adeti satılan Bahçetepe İstanbul’da daire fiyatları hakkında da bilgi veren Ercan Uyan şunları söyledi:

“Bahçetepe Kuleler’de büyüklüğü62.20 metrekareolan 1+1 daireler 133.000 liradan, 97.99 metrekarelik 2+1 dairelerse 198.000 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Aile Bağları bölümünde ise 83.85 metrekare büyüklüğündeki 2+1 Plus daireler 161.000 liradan, 142.40 metrekare büyüklüğündeki 3+1 daireler 273.000 liradan,158.18 metrekare büyüklüğündeki 4+1 daireler 314.000 liradan,189.63 metrekare büyüklüğündeki 5+1 dairelerse 395.000 liradan başlayan fiyatlarla satıldı. Yine Aile Bağları bölümünde yer alan 247.62 metrekare büyüklüğündeki 5+1 deluxe dairelerse 571.000 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Tüm evler büyük ilgi gördü.”

Organik tarım yapılacak

Bahçetepe İstanbul’un şehrin içinde doğayla başbaşa bir yaşam sunacağını belirten Uyan, “Aile Bağları bölümünden 2+1 Plus, 3+1, 4+1, 5+1 ve 5+1 deluxe daire alanlara projenin yanı başında bulunan yaklaşık 127.000 metrekarelik komşu parselden ortalama40 metrekarebüyüklüğünde hobi bahçesi kullanım hakkı verilecek. Her bir daireye verilecek hobi bahçelerinin büyüklüğü ortalama40 metrekareolacak” diye konuştu.

Konut sahiplerinin kullanımına sunulan özel hobi bahçelerinin her birinin separatörlerle çevrili olacağını ifadeedenUyan şöyle devam etti:

“Bahçelerin her birinin içerisinde özel olarak tasarlanmış masif ahşap bahçe kulübeleri bulunacak. Özel hobi bahçelerinde meyve veya sebze yetiştirmek isteyenler zirai ilaç kullanmadan yalnızca organik tarım yapabilecek. Daire sakinleri doğal yöntemlerle elde edecekleri organik ürünleri kendileri tüketebilecekleri gibi Bahçetepe İstanbul’un hemen yanında kurulacak organik pazarda da satabilecekler. Bu sayede ihtiyaç fazlası ürünlerini değerlendirme fırsatı da bulacaklar. İsteğe bağlı olarak site yönetimi tarafından bahçelerin genel bakımı ve temizliği de yapılabilecek” diye konuştu.

Bahçetepe İstanbul’un sosyal alanlarıyla da iddialı olduğunu dile getiren Ercan Uyan, “Projede kapalı otopark, spor alanları, mini futbol sahası, kapalı yüzme havuzları, tematik unsurlarla dizayn edilmiş özel peyzaj alanı, büyük su göletleri ve gölet kıyısında bulunan doğal kumsal alanı ile gök teras, tematik su gösterileri, şelale, açık hava sineması ve kafeler bulunacak” dedi.

Yağmur suyu bahçede kullanılacak

Bahçetepe İstanbul’un gerçek bir doğa dostu proje olacağını ifadeedenErcan Uyan,  “Projede rüzgar enerjsi ve güneş enerjisinden yararlanılacak. Buradan elde edilecek elektrik ortak alanların aydınlatmasında kullanılacak. Ayrıca, yağmur sularını depolayıp bahçe sulamasında kullanacağız. Bu şekilde aidatları düşürmeyi planlıyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalar neticesinde Bahçetepe İstanbul’da aidatlar diğer emsal sitelere gore çok daha düşük seviyede kalacak” açıklamasında bulundu.

Havalanına 10 dakika uzaklıkta

Bahçetepe İstanbul’un merkezi konumuyla da öne çıktığını ifadeedeErcan Uyan, “Proje 9 ihtisas hastanesinin bulunduğu Avrupa’nın en büyük Sağlık Kenti’nin yanıbaşına kuruluyor. Bahçetepe İstanbul, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 20 dakika, Atatürk Havalimanı’na 10 dakika uzaklıkta yer alıyor. Metro istasyonuna 2 dakika, TEM Otoyoluna ise 5 dakika  mesafede bulunan Bahçetepe İstanbul, bölgedeki önemli alışveriş merkezlerine ise ortalama 5 dakika uzaklıkta yer alıyor’’ diyerek sözlerini tamamladı.

 Makro İnşaat ve Akyapı İnşaat hakkında

MAKRO İNŞAAT

Makro İnşaat bugüne kadar İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde 5043 adet konut, beş adet ticaret merkezi ile otel inşaatı, beş adet eğitim tesisi inşaatı,  üç adet dini tesis inşaatı olmak üzere toplam 733 bin652 metrekareüstyapı, 759 bin600 metrekarealtyapı ve çevre düzenleme işini başarıyla tamamladı. Türkmenistan, Katar ve Suudi Arabistan da şubeleri olan Makro İnşaat’ın yurtdışında tamamladığı ve teslim ettiği projelerinin yanı sıra halen devam etmekte olan konut inşaatları da bulunuyor. Makro İnşaat’ın bugüne kadar tamamlayıp teslim ettiği işlerin toplam yatırım bedeli 613 milyon liraya ulaşıyor. Şu anda elinde devam eden projeleri tamamladığında 1 milyar 790 milyon liralık iş hacmine ulaşacak olan Makro İnşaat, 400’ü beyaz yakalı olmak üzere toplam 3.500 kişiye istihdam sağlıyor. Makro İnşaat önümüzdeki dönemde sektöre daha fazla istihdam ve değer katacak projeler üzerinde çalışıyor.

AKYAPI İNŞAAT

Akyapı İnşaat,  özverili ve deneyimli kadrosu ile nitelikli konut projelerinden alışveriş merkezlerine, fabrikalardan sanayi sitelerine, villa inşaatından altyapı ve çevre düzenleme işlerine, metro istasyonlarından hastanelere kadar inşaat sektörünün hemen hemen her alanında 14 yıldır faaliyet gösteriyor. Bugüne kadar664.000 metrekarealana sahip 3.600 adet konut projesi,440.000 metrekarealana sahip alışveriş merkezi inşasını gerçekleştiren Akyapı İnşaat, 50.000 metrekarelik fabrika inşaatı, 120.000 metrekarelik metro istasyonunun yanı sıra toplamda 1 milyon 274 bin metrekarelik inşaat işlerini başarı ile tamamladı. Kendi yatırım projeleri olan Laleşehir Konakları, Airport Hill Residence, Akyapı Park Evleri ve Veliköy Toplu Konutları’nı bitirip hak sahiplerine teslimedenAkyapı İnşaat, 250′si beyaz yakalı olmak üzere toplam 2.500 kişiye istihdam sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>