Vodafone “Zirve”yi Bu Yıl da Bırakmadı

“Sonraki Adım” temasıyla alışılagelmiş günümüzden geleceğe bakış yerine, gelecekten bugüne bir pencere açacak Avrasya’nın en büyük bilişim etkinliği ICT Summit EurasiaBilişim Zirvesi’12, bu yıl ikinci kez Vodafone’un ana sponsorluğu ile düzenleniyor. 11 – 13 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirve; Ortadoğu, Kafkaslar ve Türki Cumhuriyetleri başta olmak üzere uluslararası arenadan binlerce profesyoneli ve bu yıl ilk kez teknoloji meraklılarını da ağırlamaya hazırlanıyor.Vodafoneİnterpromedya tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen “ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12″, 11 – 13 Eylül 2012 tarihlerinde ana sponsorluğunu Vodafone’un üstlendiği Zirve; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ( BTK) ile ulusal ve uluslararası boyutta bugüne kadar olan en yüksek sayıda kurum, işortağı  ve sivil toplum örgütlerinin de desteğini aldı. Türkiye ve Avrasya bölgesinden 30 ülkeden binlerce profesyoneli bir iş sinerjisi içinde İstanbul’da ağırlayacak Zirve, bilişim alanındaki iş birliği fırsatlarına ev sahipliği yapacak. Eşleştirme – buluşturma toplantıları ile uzak geleceği yakına dönüştürecek Zirve, bölge ülkeleri bilişimin ortak paydasında bir araya getirecek.

Dr. Acarer: “Zirve, yol haritamızı belirlememize katkı sağlayacak.”
Zirve’yi destekleyen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12′nin Avrupa ve Asya Zirvesi olarak düzenlenmesini beklediklerini ifade etti. Dr. Acarer şöyle konuştu: “Türkiye, istikrarlı ekonomik büyümesiyle tüm dünyada yakından izlenirken ve beğeni toplarken, öte yandan Avrasya bölgesinde de öncü konumunu sürdürüyor. Türkiye’de bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü Türkiye’nin genel ekonomik büyümesinin üzerinde bir büyüme oranına sahip. Bu nedenle sektörümüz, ülke kalkınması üzerinde de çarpan etkisine sahip katkıda bulunmaktadır. Diğer taraftan, uluslararası arenada rekabet gücüne sahip olması ve işbirliği olanaklarının çok güçlü olması nedeniyle bilgi teknolojileri ve iletişim sektörünün tüm yönleriyle ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12′de ele alınmasını önemsiyoruz. ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi’12 Türkiye’nin 2023 vizyonuna da hizmet eden politikaların tartışılacağı bir ortam niteliğinde. Zirve’de atılacak adımlar bilişimde yerli üretimin ve katma değerin artırılması, ülkemizin bölgemiz ve dünya için bir bilişim üssü haline gelmesi gibi konularda yol haritamızı belirlememize katkı sağlayacaktır.”

Süel: “Bilişim Zirvesi, geleceği çok yönlü tartışmak için saygın bir platform.”
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, bu yıl ikinci kez ana sponsorluğunu üstlendikleri Zirve’de her yıl bu çatı altında geleceğin bilişim üssü olarak Türkiye’nin kendi coğrafyasının dışında hizmet ve üretim ihraç eden bilgi toplumuna dönüşmesi için gerekli yol haritalarının çizilmesine yönelik önemli vizyonların paylaşıldığını belirtti. “Bilişim Zirvesi, eriştiği bölgesel vizyon ile sınırları aşan, Avrasya’nın bilişim odağı haline gelmiş bir platform olarak çok saygın bir konuma sahip.” diyen Süel sözlerini şu şekilde tamamladı, “2023 yılına yönelik dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girmek ve 14 milyon haneye 1Gbit erişim sağlamak gibi hedeflerinin konuşulduğu bir dönemdeyiz. Bilişim Zirvesi’nin bu projeksiyonlara ulaşma yolunda sonuç odaklı hedeflerle desteklenmiş stratejilerin belirlenmesi ve bu stratejilerin başarıyla uygulanmasını mümkün kılacak işbirliklerinin başlamasına olanak sağlayacak.” dedi.

Taşdemir: “Yılın iş ve teknoloji olayını yaratacağız.”
Avrasya’nın en büyük zirvesinin düzenleyicisi İnterpromedya’nın Genel Müdürü Güldane Taşdemir, bir kez daha güçlü sponsor ve destekçilerle yola çıktıklarını belirterek son 12 yılın en kapsamlı ve en geniş katılımlı Bilişim Zirvesi’ne hazırlandıklarını söyledi. Taşdemir, “Sonraki Adım teması altında genel olarak hem iş, hem de özel yaşamda teknolojinin açacağı yeni sayfalara ve bilişim sektörünün kendi içinde yaşayacağı gelişmelere ışık tutulacak. Zirve, Avrasya bölgesindeki farklı ülkelerden şirketler, kurumlar ve genç girişimciler arasında yeni iş birliği fırsatlarına zemin hazırlayacak özel eşleştirme ve buluşturma ortamlarına da sahip olacak.” dedi.

Zirve’nin “Sonraki Adım” teması altında bu yıl ilk kez bilişim meraklılarını da ağırlaması bekleniyor. “Sonraki Adım” temasına paralel olarak gerçekleştirilecek çeşitli etkinlik ve oturumlarda, hem iş, hem de toplum yaşamında teknolojinin şekillendireceği bir sonraki adımlar ele alınacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>