Sinpaş GYO İstanbul’da bir Ege Kasabası kuracak

Sinpaş GYO iştiraki olan Eviya Gayrimenkul, ilk projesi EgeBoyu’nun tanıtımını gerçekleştirdi. Projenin yer aldığı Sancaktepe’deki satış ofisinde gerçekleştirilen basın toplantısında projeyi, Eviya Gayrimenkul Genel Müdürü Seba Gacemer tanıttı.


EgeBoyu’nun Eviya’nın ilk ve prestij projesi olduğunu söyleyen Gacemer, “İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biri hiç şüphesiz ancak her gün trafikle boğuşmak, kalabalık ve gürültü de üzerimizdeki stresi ve baskıyı artırıyor ve insanların yaşam kalitesini düşürüyor. Biz bu nedenle tıpkı Ege’de olduğu gibi insanların mutlu ve neşeli vakit geçirebilecekleri bir proje yapmayı hedefledik. Amacımız insanlara evlerindeyken bile tatil havasını yaşatmak, Ege’nin huzurunu hissetmelerini sağlamak, onlara kaliteli bir hayat sunmaktı ve böylece ortaya EgeBoyu projesi çıktı” dedi.

EgeBoyu projesinin konut ve ticari alanlardan oluşan bir proje olduğunu söyleyen Gacemer, projenin toplam ciro değerinin de yaklaşık 240 milyon lira olduğunu sözlerine ekledi. Seba Gacemer, Sinpaş GYO projelerinde de olduğu gibi Eviya olarak öncelikle kendi portföylerine projeyi sunduklarını ve projenin büyük beğeni toplayarak kısa sürede 200 konut satışıyla yaklaşık 60 milyon TL’lik ciro yaptıklarını söyledi.

Anadolu yakasının yeni gözdesi, az katlı ve yeşil oranı en yüksek ilçelerden Sancaktepe’de, 40 bin 500 metrekare alan üzerinde yükselecek olan EgeBoyu’nun Sinpaş’ın yüksek kalite ve farklılık anlayışına sahip olduğunu belirten Gacemer, projede 584 konutun ve içinde 75 farklı daire seçeneğinin yer alacağını söyledi. Projenin konseptine de değinen Gacemer, “Ege, Türkiye’de unutulmaz tatillerin adresi. Oraya gidip de bir gün mutlaka burada yaşamalıyım deyip, dönmeyen, aklı Ege’de kalmayan yoktur. Bu nedenle biz de aklı Ege’de kalanlar için, Ege’yi İstanbul’a taşıdık” açıklamasında bulundu.

Her adımda Ege etkisi

EgeBoyu’nun kent yaşamının karmaşasından uzak, Ege yaşamının huzurunun yanı sıra modern mahalle hayatını da sunduğunu belirten Gacemer, “EgeBoyu, tüm ayrıntısında Ege’yi barındırıyor. Projede Ege kasabalarındaki sadelik ve modern mimari bir arada kullanıldı. Örneğin, Ege’ye özgü cumbalar, ahşap panjurlar, taş kaplamalar yaşam alanlarını süslerken, modern çizgilere sahip balkonlar ve güneş kırıcı paneller EgeBoyu’na son derece modern bir hava katıyor. İstanbul’da kurulan bu şirin Ege kasabası, brüt 3,25 metre tavan yüksekliği gibi alışılmışın çok ötesinde ferah ve her büyüklükteki ailelere uygun 75 farklı ev seçeneği sunuyor” açıklamasında bulundu.

Anadolu yakasının gelişmekte olan en gözde semtlerinden biri olan Sancaktepe’de bulunan EgeBoyu, TEM otoyoluna 1 km, Şile otoyoluna 3 km, Sabiha Gökçen havaalanına ise 12 km mesafede yer alıyor. Sancaktepe metro istasyonunun tamamlanması ile projenin Üsküdar merkeze olan uzaklığı da 24 dakikaya inecek.