Dur Bi Dakka: Kahkaha Tufanı Yaratan Oyun İzmir’de

Muhteşem oyunculukları, hiç düşmeyen temposu, eğlenceli konusu ve şaşırtıcı olay örgüsüyle izleyenleri kahkahaya boğan “Dur Bi Dakka!”; 21-22 Mart 2012 tarihlerinde saat 20:30’da İzmir Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Avni Anıl Sahnesi’nde! Paso Tiyatro’nun, Apo Kaya’nın yazıp yönettiği fantastik komedi türündeki oyununda; Derya Karadaş, Ebru Tekgündüz, Cengiz Okuyucu, Melina Özprodomos gibi genç ve başarılı oyuncuların rol alıyor.

Paso Tiyatro

Bir meleğin hatasıyla vaktinden evvel ölen türkücü Salim Yavaş; öbür dünyada durum anlaşılınca itiraz eder. Ancak meleklerin Salim’i geri gönderme çabaları sonuçsuz kalır, çünkü Salim’i döven mafyalar öldüğünü anlayınca cesedi parçalara ayırıp yok etmişlerdir. Olayda bir de görgü şahidi olduğunu fark eden mafyalar, bu kişinin peşine düşüp, arabayla ezip kaçarlar. Görgü şahidi olan Ayhan Kara’nın bitkisel hayata girdiğini öğrenen melekler ise, bu hatalarını telafi etmek için Salim’in ruhunu, fişi çekilecek olan Ayhan’ın bedenine yerleştirmeye karar verirler. Onu öldürenlerden intikam almak ateşiyle başka bir bedene giren Salim’i bir sürpriz beklemektedir.

Paso Tiyatro tarafından sahneye konan “Dur Bi Dakka!”, eğlenceli ve hareketli bir tiyatro deneyimi sunarken; oyunu yazıp yöneten Apo Kaya da, oyunun “Türkücü Salim”i olarak sahneye çıkıyor. Geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken “Dur Bi Dakka!”da Derya Karadaş, Ebru Tekgündüz, Cengiz Okuyucu, Melina Özprodomos, Apo Kaya, Enis Aybar, Sibel Taka, Korhan Herduran, Ergun Doğmacı, Murat Arda, Alican Yarka, Faruk Ural ve Cihan Gülmüş rol alıyor.

Reji asistanlığını Burçin Kutlu’nun, müzik direktörlüğünü Seçil Akın’ın üstlendiği “Dur Bi Dakka”da, dekor tasarımı Sibel Taka ile Apo Kaya’ya ait. Oyunun koordinatörlüğünü ise Hülya Demirtaş üstleniyor.

Apo Kaya’nın kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği “Dur Bi Dakka”; 21 Mart 2012, Çarşamba akşamı ve 22 Mart 2012, Perşembe akşamı saat 20:30’da İzmir Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi Avni Anıl Sahnesi’nde İzmirli izleyicileri kahkahaya boğacak. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.

Biletler Biletix’ten satın alınabilir:
Bilet Fiyatları:
Gişe – Tam 30,00 TL – Öğrenci 20,00 TL
Biletix – Tam 34,00 TL – Öğrenci 24,00 TL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>