‘CAN’ 11 Mayıs’ta Sinemalarda

Yapımcılığını Defne Film Prodüksiyon ve Efekt Yapım’ın ortaklaşa yaptığı, Raşit Çelikezer’in yönettiği, başlıca rollerde Selen Uçer, Serdar Orçin,  Yusuf Berkan Demirbağ ve Erkan Avcı’nın yer aldığı, anne-baba olmayı, sabretmeyi, sevgiyi, gururu ve pişman olmayı anlatan, 2012 Sundance Film Festivali’nde  ‘Jüri Özel Ödülü’ kazanan, ‘Can’ filmi, 11 Mayıs’ta Tiglon tarafından vizyona sunuluyor.

Tiglon film

31. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde 8 Nisan Pazar akşamı saat: 19:00’da Atlas sinemasında gösterilen filmin resmi web sitesi: www.canfilmi.com’ dur.

‘Can’  Filmi Özeti

Ayşe ve Cemal birbirlerini çok sevmiş ve evleneli daha birkaç yıl olmuştur. Kaçarak geldikleri Büyükşehir’de geçinebiliyor ve mutlu mesut yaşıyorlardır. Tek eksikleri bir ‘çocuk’ tur. Normal yollardan çocuk sahibi olamayınca Cemal’in zoruyla illegal yollara başvururlar. Ancak bu kararları onların yuvasını dağıtacaktır. Başından beri bu duruma karşı tavır alan Ayşe çocuğu bir türlü bağrına basamaz ve çocuk bir yaşına gelirken Cemal evi terk eder. Ayşe çocukla bir başına kalır. Ondan kurtulmak için her yolu deneyecek ama bir türlü başaramayacaktır. Cemal’in ise artık bambaşka bir hayatı vardır.