Bilişim Sektörünün Referans Kaynağı Bilişim 500’e Başvurular Başladı

Türkiye’de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan Bilişim 500, bu yıl 13. kez “en büyük ilk 500 bilişim şirketi”ni sıralayacak. Araştırma sonuçları, “ilk 500″ün yanı sıra ilk kez şirket tipine göre sıralama yapılacak olması. Donanım, yazılım ve hizmet alanında pastadan alınan payların nasıl yönlendiğini ve sonuç olarak Türkiye’nin bilişim alanındaki gelişmesini ortaya koyacak Bilişim 500 için son başvuru tarihi, 4 Mayıs 2012 olarak açıklanıyor.

İnterpromedya

Şirket sıralamalarının yanı sıra pazar büyüklüğüne ilişkin veri ve analizlerle zenginleşen “İlk 500 Bilişim Şirketi” araştırması, İnterpromedya tarafından bu yıl 13. kez düzenleniyor. Yenilenen yüzü ve yeni sıralama yöntemiyle hazırlanan araştırmaya başvurular interpromedya.com.tr/bilisim500 adresinde yer alan form doldurularak yapılıyor. Son başvuru tarihi 4 Mayıs 2012 olarak açıklandı.

İlk kez bu yıl şirket tipine göre düzenlenecek olan ve dokuz temel kategoride toplanan araştırmaya göre; şirketleri öncelikle Türkiye merkezli üretici, Türkiye dışı merkezli üreticinin Türkiye temsilcisi, sistem entegratörü, hizmet sağlayıcı, telekom, dağıtıcı, perakende zinciri, bayi ve e-ticaret kategorilerinde ele alacak. Şirketler ayrıca donanım, yazılım ve hizmet gelirlerine göre de sıralanacak. Öte yandan sunulan tüm ürün ve hizmetler alt kategoriler halinde ele alınacak ve buna göre de sıralamalar oluşturulacak.

CEO Anketi, üst düzeyin beklentilerini ortaya koyacak

Bilişim 500’ün bu yılki öne çıkan başlıklarından bir tanesi de “CEO Anketi” olacak. Buna göre Türkiye çapında Bilişim 500 araştırmasında yer alacak şirketlerin CEO’sunun katılması beklenen anketten ekonomik beklentiler ve yatırım hedefleri konusunda da önemli bilgi sağlanacak.

Anket yöntemiyle toplanan veriler ve takip sürecinin ardından, İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde basılacak olan araştırma, yurtdışında fuarlarda ve çeşitli etkinliklerde paylaşılarak, yabancı ülkelerin Türkiye bilişim pazarı ve Türk şirketleriyle ilgili ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlayacak.
İnterpromedya hakkında:

İnterpromedya Yayıncılık, Etkinlik Yönetimi ve Pazarlama Hizmetleri A.Ş., yayınları, etkinlikleri, katma değerli pazarlama ve araştırma hizmetleriyle şirketlerin hedef kitleleriyle buluşması için benzersiz iş geliştirme araçları ve platformlar sunuyor. Kuruluşu 1992’ye dayanan İnterpro Holding bünyesinde yer alan İnterpromedya’nın tanınmış markalarından bazıları 18 yıldır yayım hayatını sürdüren BThaber ve BThaber Platform toplantıları, 13 yıldır yayın hayatını sürdüren BTnet.com.tr, 12 yıldır düzenlenen ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi, e-pazarlamaya yönelik yenilikçi hizmet Postabandır.