Beyoğlu Belediyesini Vatandaş Mobil Uygulama ile Yönetecek

Beyoğlu Belediyesi ve Turkcell, belediyecilik alanında yeni bir dönemi başlatıyor. Vatandaşın akıllı telefonla belediyeye ulaşabileceği, şikayetlerini belgeyle bildirebileceği yepyeni bir uygulama olan “Beyoğlu Belediye Paketi” hayata geçiyor

Beyoğlu Belediyesi ve Turkcell, belediyecilik alanında yeni bir dönemin başlangıcı olan “Mobil Belediye Uygulaması”nı düzenlenen bir basın toplantısı ile kamuoyuna tanıttı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda tanıtılan uygulama ile vatandaşın hayatını kolaylaştırmak ve onları yönetime ortak etmek hedefleniyor.

Ahmet Misbah Demircan: “Akıllı Telefonları Belediyemizin Şubesine Dönüştürdük”

“Çek, İlet, Beyoğlu’nu Cepten Yönet” sloganıyla hayata geçirilen mobil uygulamanın tanıtımı için Ceylan Intercontinental Otel’inde düzenlenen basın toplantısında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Turkcell’in belediyemiz için geliştirdiği özel bir yazılımla, tüm akıllı telefonları belediyemizin bir şubesine dönüştürdük” dedi.

Demircan, “ Vatandaşımız, Beyoğlu Mobil Belediye uygulamasıyla Beyoğlu’na ait her türlü bilgiyi cep telefonlarında görüntüleyebilir, şikayetlerini, fotoğraf çekerek belgeleyebilir, interaktif ortamlarda yapılan anketlere katılarak Beyoğlu’nun geleceğine yön verebilir. Zamandan ve mekandan bağımsız olarak tüm belediye hizmetlerine, Beyoğlu’nda gerçekleştirilen kültür-sanat etkinliklerinden vizyondaki filmlere, konaklama yeme içme mekanlarından, tam bir milyon noktanın bilgilerine anında erişebilir” diye konuştu. Beyoğlu Mobil Belediye uygulamasıyla Beyoğlu’nu cepten yönetilir hale getirdiklerini ifade eden Demircan, vatandaşların herhangi bir şikayetinin bu uygulamayla bir talimata dönüştüğünü söyledi. Demircan, şöyle devam etti: “Bu uygulama sayesinde, Beyoğlu’nun herhangi bir mahallesinde aydınlatmadan çevre temizliğine, kanalizasyondan kaldırımda yerine oturmayan bir parke taşına kadar tüm sorunları birebir olarak fotoğraflanabiliyor ve belediyenin iletişim merkezine gönderilebiliyor. Böylece, belediyenin iletişim merkezi görüntülenen problemi saha elemanına aktararak sorunun çözülmesini sağlıyor ve kişiye geri bildirimde bulunuyor.”

Selen Kocabaş: “Mobil Teknolojiler ile İşinizde Verimlilik, Hız ve Güven Sağlıyoruz”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ise toplantıda yaptığı konuşmada, “Turkcell olarak abonelerimizin hayatını mobil teknolojilerle kolaylaştırmak için yoğun bir çalışma içindeyiz. Turkcell’li olmayı tercih eden kurumsal müşterilerimize zaman ve para tasarrufu sağlayacak, işlerini verimli kılacak, iş yapış biçimlerinde fark yaratacak çözümler sunuyoruz. Bugün detaylarını açıkladığımız Beyoğlu Belediye Paketimiz Türkiye’de bir ilktir. Belediyenin verimliliğini arttıracak, vatandaşla anında birebir iletişimi sağlayacak ve bilgi akışını kolaylaştıracak bu yenilikçi uygulamayı İstanbul’un göz bebeği Beyoğlu için hayata geçirdik. Küresel rekabette ülkemizi bir adım öne taşımayı sosyal sorumluluklarımız arasında görüyor ve bu anlamda belediyelerle olan teknolojik iş birliklerimizin Türkiye adına çok değerli olduğuna inanıyoruz Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm kurum ve kuruluşları, işlerinde Turkcell çözümleriyle fark yaratmaya davet ediyorum” dedi.

Acil Durumlara Acil Müdahale

Beyoğlu Belediyesi Mobil Uygulaması’nı kullanan kişiler semtte hayatın akışını etkileyecek elektirik veya su kesintisi gibi durumlar konusunda önceden uyarılacak.
Beyoğlu Mobil Belediye Uygulaması, acil durumlar için de fark yaratacak nitelikte. Sağlık ya da asayişle ilgili yaşanabilecek acil durumlarda itfaiyeyi, zabıtayı ya da hastaneleri arayarak yer tarif etme dönemi sona eriyor. Zira sistem bulunduğunuz noktaya en yakın adresleri tanımlanıyor ve nerde olduğunuz anında tespit ediliyor.

Akıllı Uygulamayı Kullanmak İçin…

Beyoğlu Belediyesi için Turkcell tarafından geliştirilen “Mobil Belediye Uygulaması” için akıllı telefonunuzdan, “Beyoğlu Belediyesi” isimli uygulamayı indirmek yeterli oluyor. Ayrıca, cihazda yer alan ‘Android Market’ uygulamasından “Beyoğlu Belediyesi” uygulamasını bulup telefonunuza kurmak veya Turkcell Uygulama Dükkanı’ndan indirmek de mümkün. Uygulama Turkcell abonelerine ücretsiz olarak sunulacak.