3. Gıda Güvenliği Kongresi Gerçekleştirildi

Uluslararası Gıda Koruma Birliği (IAFP – International Association for Food Protection) işbirliği ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteği ile Gıda Güvenliği Derneği’nce iki yıldır düzenlemekte olan Gıda Güvenliği Kongresi’nin üçüncüsü bu yıl, 3 – 4 Mayıs 2012 tarihleri arasında, İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde düzenlendi.

Gıda Güvenliği ile doğrudan ya da dolaylı olarak ilgilenen herkes için önemli bir buluşma olan Gıda Güvenliği Kongresi, bilgilenme ve paylaşım noktası olarak tüm ilgililerin beklediği bir etkinlik haline geldi. Kongre her geçen gün artan paydaş ve destekleyenleri ile, ülkemizin ve dünyanın önde gelen uzmanlarını gıda güvenliği konusunun mevzuat, AB ilişkileri, bilim, teknoloji, halk sağlığı ve medya ilişkileri gibi farklı  konularda dinleme ve onlarla fikir alışverişinde bulunmasını sağladı.

 İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde, 3 – 4 Mayıs 2012 tarihleri arasında Symcon Turizm organizasyonu ile düzenlenen 3. Gıda Güvenliği Kongresi, her yıl olduğu gibi bu yıl da kongre sonrası katılımcıların ortak görüşü ile oluşan “Sonuç Bildirgesi” ile  yalnızca Türkiye için değil, aynı zamanda çevremizde bulunan komşu ülkeler için de önemli bir buluşma noktası oldu. Bilimsel programın yanı sıra endüstriyel paydaşlar da yeni işbirlikleri geliştirme fırsatı buldu.