NOVATEL, Kablosuz Ethernet Mikrodalga Çözümleri Üretcisi Sub10 Systems ile Anlaştı

Sub10 Systems’ın, daha fazla bant genişliğinin güvenli ve kesintisiz şekilde kullanımına yönelik olarak geliştirdiği ‘Kablosuz Ethernet Mikrodalga’ çözümleri “Liberator ve Dominator”, NOVATEL güvencesiyle artık Türkiye’de.

Tomas Bergmann

 Son yıllarda inanılmaz hızla artan veri miktarları ve bunların taşınıp aktarılması konusunda yaşanan zorluklar, kendini daha fazla bant genişliğine duyulan ihtiyacın da artması şeklinde gösteriyor. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirdiği son teknoloji ürünlerle sektörün dikkat çeken isimlerinden Sub10 Systems, “Kablosuz Köprü Bağlantısı” projeleriyle Türkiye’de ‘Veri Taşıma’ya farklı bir boyut kazandıran Novatel Haberleşme’yle “Yetkili Distribütörlük” anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla Sub10 Systems’ın Kablosuz Ethernet Mikrodalga çözümleri, artık Novatel’in deneyimli ekibiyle Türk kullanıcılarına sunuluyor.

Yetkili Distribütörlük Anlaşması’nı imzalamak üzere Türkiye’ye gelen Sub10 Systems Bölge Müdürü Tomas Bergmann, Kablosuz Köprülü Bağlantı projelerine yönelik geliştirdikleri Liberator ve Dominator çözümlerini Türkiye pazarına, bu alanın deneyimli uygulama şirketlerinden Novatel Haberleşme ile sunulmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti:

“Sub10 Systems olarak geliştirdiğimiz Kablosuz Ethernet Mikrodalga çözümlerimiz, sektörde yüksek kalitesi, sağlam yapısı ve güvenilirlikleriyle ayrı bir yere sahip. Düşük güç kullanımı, kompakt yapısı, sınıfının en iyisi dalga bandı verimliliğiyle yeniden mükemmel frekans kullanımı sağlayan ürünlerimiz; aynı zamanda  uyumluluk sorunu olmaması ve basit kurulumuyla da yine rakipleri arasında fark yaratıyor.  Liberator ve Dominator’un uygulama alanları arasında; mobil telefon baz istasyonlarıyla POP bağlantıların sağlanması, Felaket Kurtarma, geçici bağlantılar ve yerel ağ bağlantılarının genişletilmesi de bulunuyor. Üstün özelliklere sahip çözümlerimizin Türkiye’de Novatel Haberleşme’nin deneyimli ekibiyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilerek, Türkiye pazarında hedeflediğimiz noktaya hızlı bir şekilde geleceğimize inanıyoruz. ”

Novatel Genel Müdürü Cem Ankara ise Türkiye’de satış-pazarlama ve uygulamasını gerçekleştirecekleri Sub10 Systems çözümleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye’de ‘Tek Yetkili Distribütör’ olarak pazara sunacağımız Sub10 Systems Ethernet Mikrodalga çözümleriyle veri taşımacılığına farklı bir boyut getirmeye hazırlanıyoruz. Sub10 Systems’ın son teknolojiye sahip kablosuz geniş bant çözümleri Liberator ve Dominator kesintisiz bağlantı, güvenilir bir ağ ile gerçek zamanlı bilgi ve kullanıcılara her yerden bağlanma özgürlüğünü sunuyor. Optimize edilen donanım tasarımı, kurulum süresi ve maliyetleri önemli derecede azaltıyor. Uygun bütçelerle ihtiyaç duyulan verimin alınmasına ve ihtiyaçlar büyüdükçe veri kapasitenin arttırılmasına olanak tanıyan çözümler;  performans ve maliyet açısından doğru dengeler sağlarken; ihtiyaca göre de geliştirilebiliyor. Aynı zamanda Wi-Fi’dan ses ve video paylaşımına kadar yüksek hızda veri aktarımını da rahatlıkla sağlıyor. Öncelikli amacımız, Sub10 Systems’ın bu üstün özellikli çözümlerini  kamu ve özel sektörden birçok kullanıcı ile buluşturmak.”

Novatel Haberleşme Çözümleri Hakkında:

Novatel Haberleşme Çözümleri, 2008 yılında kurulmuştur. Kurumsal mobil haberleşme isteyen kurumlara; haberleşme altyapılarını projelendirme, anahtar teslimi sistem kurma hizmetleriyle ürün ve çözümler sunan Novatel; Motorola telsiz ürünlerinin Türkiye Distribütörü olarak Motorola ekipmanlarının Türkiye’deki satış-pazarlamasını da yürütmektedir. Telekomünikasyon Kurumu 2. Tip TR Lisanslarıyla yetkilendirilmiş bir operatör olan Novatel; kurulu telsiz altyapılarıyla operatörlük faaliyetleri de yürütmektedir.  Detaylı bilgi için  www.novatel.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Sub10 Systems Hakkında:

Merkezi İngiltere’nin güney batısındaki Devon’da bulunan Sub10 Systems; 2010 yılında teknik, yönetim, kanal ve satış konularında geniş birikimi ve deneyimi olan saygın bir grup telekom profesyoneli tarafından kuruldu. Sub10 Systems kablosuz, mikrodalga (MMW) Point-to-Point (P2P) linkler üzerine uzmanlaşmış Liberator® ve Dominator® çözümlerinin dizayn, geliştirme ve üretimini gerçekleştirmektedir. Liberator® ve Dominator® satışları yetkili distribütör ve entegratörler tarafından yapılmaktadır. Detaylı bilgi için  www.sub10systems.com  adresi ziyaret edilebilir.