Motosikletlilerin Yeni Başkanı Başarı Erbaş Oldu

Motosiklet Endüstrisi Derneği’nde başkanlık koltuğuna Başarı Erbaş oturdu. Erbaş, yeni dönemde amaçlarının Türkiye’de motosiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve sektörün sorunlarına çözüm bulmak olduğunu söyledi.

MOTED

Motosiklet Endüstrisi Derneği’nin (MOTED) geçtiğimiz günlerde yapılan Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Başarı Erbaş getirildi. Aynı zamanda Borusan Otomotiv BMW Motosiklet Marka Yöneticisi olarak da görev yapan Başarı Erbaş, “Yeni dönemde amacımız Türkiye’de motosiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve sektörün sorunlarına çözüm üretmek” dedi.

Uluslararası projelerde çalıştı

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olan Erbaş, çalışma hayatına 1991 yılında Shelter Home Company bünyesinde mimar olarak adım attı. 1993 yılında Bulgaristan ve Senegal’de Shell bünyesinde proje yöneticiliği yapan Erbaş, 1998 yılında mimar olarak Borusan Otomotiv Grubu bünyesine katıldı. 2002’de Land Rover Experience Sorumlusu görevine getirilen Başarı Erbaş, yine aynı yıl QMA ve Kullanılmış Oto Delegeliği yaptı. 2004-2007 yılları arasında 6 Sigma Proje Yöneticisi olarak da birçok başarılı projeyi yöneten Erbaş, Şubat 2007-2011 tarihleri arasında Borusan Otomotiv Land Rover Pazarlama Birim Yöneticisi görevini üstlendi. Başarı Erbaş, halen Borusan Otomotiv BMW Motosiklet Marka Yöneticisi olarak çalışmalarına devam ediyor.