Fullcharger Başbakanlığa Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kuracak

Elektrikli araç şarj istasyonu network işletmeciliğinde global lider olan Fullcharger Başbakanlık’a iki adet şarj istasyonu kuracak. 2022 yılına kadar 200 bin şarj istasyonuna hizmet eden bir networkü kurup yönetmeye talip olduklarını dile getiren Fullcharger Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ataman, faaliyete geçtikleri 2010 yılından bugüne gelen talepleri değerlendirerek elektrikli araç şarj istasyonu kurduklarını vurguladı. Ataman, “Başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere birçok kamu kuruluşu ile işbirliğine imza attık. Şimdi de Sayın Başbakanımızın hem ofisine hem de konutuna şarj istasyonu kuracağız. Elektrikli otomobil konusuna çevreci bir bakış açısıyla yaklaşarak adeta sahip çıkan Sayın Başbakanımıza bu hizmeti götürerek kendilerine teşekkür etme fırsatı bulacağız” şeklinde konuştu. 

Elektrikli araçBaşta yerel yönetimlerin kontrolündeki kamusal alanlar olmak üzere otellerden alışveriş merkezlerine, kamu kuruluşlarından özel sektöre her alanda elektrik araç şarj istasyonu teknolojisine olan talebi karşılayan Fullcharger Türkiye hızlı büyümesini sürdürüyor. Otomotiv sektörünün tamamıyla küresel ölçekte yakın bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Fullcharger Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ataman, otomotiv sektörünün elektrikli araç vizyonuna en uygun altyapı hazırlamak için 762 bin km karede altyapı ihtiyaç planları hazırladıklarını kaydetti.  Ataman, “Fullcharger olarak elektrikli araç konusunda markalardan bağımsız olarak bir hedefleme yaptık. Türkiye 2022 yılında 21 milyon araç parkına sahip olacak. Bu rakamın en az yüzde 20’sinin elektrikli araç olmasını bekliyoruz” dedi.

Fullcharger’ın katılımıyla düzenlenen törenle Başbakanlık’ın kullanımına tahsis edilen elektrikli Renault Fluence’in otomotiv tarihinde yerini aldığını belirten Ataman, Fullcharger’ın Renault’nun küresel olarak çalıştığı sayılı ülke operatörlerinden biri olduğunu, Türkiye’de de yakın işbirliği yaptıklarını söyledi. Altyapı ve teknoloji yatırımlarına hız verdiklerini anlatan Ataman, “Başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere birçok kamu kuruluşu ile işbirliğine imza attık. Şimdi de Sayın Başbakanımızın hem ofisine hem de konutuna şarj istasyonu kuracağız. Elektrikli otomobil konusuna çevreci bir bakış açısıyla yaklaşarak adeta sahip çıkan Sayın Başbakanımıza bu hizmeti götürerek kendilerine teşekkür etme fırsatı bulacağız” şeklinde konuştu.

Fullcharger hakkında

15 milyon Euro’ya yaklaşan bir yatırımla Avrupa’da 114 merkezde 1985 adet şarj istasyonunu ve teknolojik altyapısını kuran Fullcharger International, elektrikli araç şarj istasyonları teknolojisinde ve her yerden kesintisiz hizmet sunan ‘ülke operatörü’ konumuyla işletmecilikte küresel liderdir. 2007 yılından itibaren “kişisel ulaşımda geleceğin elektrikli araçlarda olacağı” öngörüsüyle yapılanan Fullcharger, Fullcharger Enerji Teknolojisi ve Hizmetleri A.Ş. olarak Türkiye’deki faaliyetlerine Temmuz 2010’da Bursa’daki Oyak Renault fabrikasına Türkiye’nin ilk istasyonunu kurarak başlamıştır. Fullcharger International ve Birikim Enerji A.Ş. ortaklığı olan Fullcharger Türkiye’nin misyonu, Türkiye’nin tamamında elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması için sıkça ve rahatlıkla erişilebilen şarj istasyonu altyapısını kurmak, işletmek, kurulacak networkü araç sahiplerinin  kolayca erişimini sağlamak , güvenle ve ekonomik olarak kullanmasına imkan hazırlamaktır.