DiaSA’dan Topluma Kazandırma Desteği

2006 yılından bu yana Denetimli Serbestlik Hizmetleri kapsamında oluşturulan, T.C. Adalet Bakanlığı  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu başkanlığı üyesi olan DiaSA, eski hükümlü ve suç mağdurlarına iş imkanı sağlamanın yanı sıra topluma kazandırılmaları için gerçekleştirilen projelere destek veriyor.

İşkur

DiaSA her ay bir kez toplanarak eski hükümlülere ve suç mağdurlarına iş olanakları yaratmayı hedefleyen Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri Koruma Kurulu’nda aktif olarak görev alıyor. Kurulun yaptığı çalışmalar kapsamında, konusunda uzman personeller tarafından eski hükümlülerin topluma kazandırılması ve uyum sürecinde sorun yaşamaması adına gerekli psikolojik destek veriliyor.

 Engelli çalışan istihdamına özen gösteren DiaSA’ya İş Kur’dan teşekkür

2000 yılından bu yana bünyesine 350’yi aşkın engelli çalışan katılan DiaSA, halen 100’den fazla engelli personeli istihdam ediyor. Bu konuyu sadece yasal bir zorunluluk olarak görmeyen DiaSA, engelli vatandaşların toplum içerisinde sosyalleşebilmesi için onlara önemli görev ve sorumluluklar veriyor.

Engelli çalışan kadrosu için işe alımlar yapılırken adayların özellikleri dikkate alınarak ve sağlık durumları gözetilerek işe yerleştirme yapılıyor. DiaSA ile çalışmak isteyen adaylar sağlık durumlarını tehlikeye atmamak adına çok hassas değerlendirilme sürecinden geçiriliyor. Yapılan değerlendirmeler sonucu işe alım yapılacak pozisyona uygun olmayan adaylara kurumsal davranış ilkeleri çerçevesinde özenli bir bilgilendirme yapılıyor.