“Avrupa Kadın Girişimciler Mentor Ağı” Projesi Diploma Töreni Yapıldı

KAGİDER’in ANGİKAD ve Özyeğin Üniversitesi işbirliği ve AB fonu desteğiyle gerçekleştirdiği, iki yıl süreli “Avrupa Kadın Girişimciler Mentor Ağı” projesinin birinci yılı tamamlandı. Projenin ilk yılını başarıyla tamamlayan mentorlar 10 Ekim Çarşamba günü düzenlenen törende diplomalarını aldı.

Türkiye’de kadın girişimciliğini yaygınlaştırmak ve kadınları iş hayatına kazandırmak amacıyla on yıldır çalışmalarını sürdüren KAGİDER, ANGİKAD ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle yürüttüğü ve AB fonuyla desteklediği “Avrupa Kadın Girişimciler Mentor Ağı” projesinin ilk yılını başarıyla tamamlayan mentorlara diplomalarını verdi.

KAGİDER’in ANGİKAD ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle yürüttüğü “Avrupa Kadın Girişimciler Mentor Ağı” projesinde 20 mentor ve 26 mentee yer alıyor. Kendi işletmelerine sahip kadınların (mentor) yeni iş kuran kadınlara (mentee) danışmanlık yaptığı Mentor Ağı Projesi kapsamında, belli dönemlerde performans değerlendirmeleri gerçekleştiriliyor. Bu değerlendirmeler sonucunda, genç girişimci kadının desteğe ihtiyacı olduğu düşünülen alanlarda özel çalışmalar yapılıyor.

KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan’ın açılış konuşmasıyla başlayan tören, ANGİKAD Başkanı Devrim Erol’un, Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Yöneticisi Özden Anık Tekir’in ve KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Koordinatörü Şule Yüksel’in konuşmalarıyla devam etti.

Şule Yüksel konuşmasında projeyi tüm aşamaları ve detaylarıyla anlattı ve kadının üretim hesaplarına katılmadığı tüm ekonomilerde sonuçların hep eksik kalacağını vurguladı.
Daha sonra projede mentee olarak yer alan Efsun Gül Özgencer kürsüye çıkarak, projenin ona olan kazanımlarını, işinin gelişmesini ve geçirdiği aşamaları anlattı.

“Avrupa Kadın Girişimcileri Mentor Ağı” Projesi diploma töreninde yapılan konuşmaların ardından mentorlar diplomalarını aldılar.