Anadolu Yakası’nın İlk Oto AVM’si Görücüye Çıktı

Has Şirketler Grubu ve Evra Group ortaklığıyla Pendik’te hayata geçirilen Anadolu yakasının ilk oto AVM’si Otoworld Asya projesinde metrekare fiyatları 2 bin 400 TL’den başlıyor. Anadolu yakasının ilk oto AVM’si Oto World Asya, inşaat sektörünün iki deneyimli firması Has Şirketler Grubu ile Evra Group ortaklığıyla hayata geçiriliyor. 10 Ekim Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısında lanse edilen Oto World Asya’nın mağazaları toplantı sonrasında satışa sunuldu.

Ulaşım kolaylığı Pendik’i tercih ettirdi

Projenin konumu, ulaşım açısından avantajlar sunması ve büyük yatırımların merkezini oluşturan bir bölge olması nedeniyle Pendik olarak belirlendi. Has Şirketler Grubu ve Evra Group, Oto World Asya projesi için Sabiha Gökçen Havaalanı’nın karşısında, 333 metre TEM ve E-5 bağlantı yoluna cepheli arsayı özel mülkiyetine alarak inşa çalışmalarına başladı.

“Sektör destek verdi”
Has Şirketler Grubu Başkanı Ali Gedik ve Evra Group Başkanı Hasan Topaloğlu, Otomotiv sektöründe hizmet veren üretici, distribütör ve 2. el galeri sahiplerinin yer alacağı Oto World Asya projesi için sektörden olumlu görüş ve destek aldıklarını belirtti. 365 adet işyerinden oluşan Oto World Asya’nın sıfır ve 2. el showroom, oto servis, banka, cafe ve restoran düzeninde oluşturulması planlanıyor.

 Otoworld Asya fiyatları 2 bin 400 TL’den başlıyor

Sabiha Gökçen Havaalanı’nın karşında konumlandırılan Oto World Asya, sahil yolu, E-5 ve TEM otoyollarının birleştiği bir noktada yer alıyor. İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde dahi Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar gibi lokasyonlardan kısa zamanda ulaşım imkanı bulunan Oto World Asya, konumuyla da öne çıkıyor. 200 metrekare ile 600 metrekare arasında değişen mağazaların metrekare birim fiyatları ise 2 bin 400 TL ile 4 bin TL arasında değişiyor. 95 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Oto World Asya projesinin teslim tarihi ise 31 Aralık 2014 olarak belirlendi.

Proje Künyesi
Projenin adı: Oto World Asya
Firma: Has Şirketler Grubu ve Evra Group İş Ortaklığı
Otoworld Asya nerede: Pendik
Proje türü: Ticari – AVM
Toplam arsa alanı: 22 bin 275 metrekare
Toplam inşaat alanı: 95 bin metrekare
Otoworld Asya teslim tarihi: Aralık 2014
Yatırım bedeli: 170 milyon TL
Otoworld Asya fiyatlar: Metrekaresi 2 bin 400 TL ile 4 bin TL arasında
Ticari alan sayısı: 365
Metrekare aralığı: 200 metrekare – 600 metrekare
Ana yollara uzaklığı: E-5 Otoyolu 6 km, TEM Otoyolu 3 km, Pendik sahil yolu 7 km, Sabiha Gökçen Havaalanı 2 km