Akbank Direkt’te Smartface Platform İmzası

Akbank’ın mobil bankacılık uygulaması Akbank Direkt, Mobinex’in Smartface Platform’u üzerinde geliştirilerek hayata geçti.
Akbank müşterilerinin bankacılık işlemlerini akıllı telefonlarından da yapabilmelerini sağlayan Akbank Direkt mobil bankacılık uygulaması, ‘tek şifre ile giriş’, ‘kredi kartı numarası ile giriş’ gibi yeni fonksiyonel yaklaşımların yanında, eşsiz bir kullanıcı deneyimine sahip. İşlem adımlarını azaltarak, 1 dakika içerisinde giriş ve işlemlerin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan uygulama, Symantec güvenlik sertifikasına da sahip.

Smartface Platform,   hızlı ve kolay geliştirme ortamı ile, hem iOS cihazlar için hem Android cihazlar için, tek seferde birden çok mobil işletim sisteminde çalışabilen uygulamalar geliştirilebilmesini sağlıyor.

Smartface platformun bu üstün özelliği, daha kısa sürelerde, güvenli ve istikrarlı çalışan uygulamaların üretilmesini, güncellenmesini ve yönetilmesini sağlıyor. Her işletim sistemi için ayrı ayrı kod yazmak yerine, Smartface Platform, geliştirilen uygulamaların çalışacağı işletim sistemleri için özelleştirmeleri kendisi otomatik olarak gerçekleştiriyor.

Akbank Direkt ilk aşamada Apple Appstore’dan ücretsiz olarak indirilebilecek. Çok kısa bir süre sonra Google Play markette de yayınlanacak olan uygulamayı, Akbank internet şubesi kullanıcıları ve internet şubesi müşterisi olmasalar da Akbank kredi kartı müşterileri de kullanabilecek.

Smartface Platform Hakkında

Smartface Platform, çoklu işletim sistemi desteği ile Mobil, Tablet ve TV uygulamalarının hızlı ve kolay geliştirilmesine, dağıtılmasına ve yönetilmesine olanak sağlayan bir mobil uygulama geliştirme platformudur. Smartface Platform, Mobinex firması tarafından geliştirilmektedir.