Cinius Yayınları’ndan “Çocuğun Kurguları”

 

Yayıncılık dünyasında neredeyse yarım yüzyıllık deneyime sahip olan Cinius Yayınları, Mustafa Aykut’un “Çocuğun Kurguları” adlı anı kitabını okuyucuların beğenisine sundu. Eserde, çocukluğundan beri hayatı yollarda geçen bir gezginin, taşrada başlayan, İsveç’ten İran’a, İran’dan Kiev’e uzanan bir yolculukta yaşadıkları ele alınıyor.

Mustafa Aykut

İster zorunlu kaldığı için yola düşsün, ister merakından görmeye gitmiş olsun, Aykut, bu eserinde sadece gittiği yerleri anlatmakla kalmıyor. Onun hem mekanlara hem de insanlara ilişkin, renkli, ilham verici, kimi zaman da hüzünlü anılarla dolu kitabını keyifle okuyacaksınız.

Arka Kapaktan

80 darbesinin hemen öncesinde doğmuş, orta sınıf bir aileden gelen; biraz muhalif, biraz da sanat düşkünü; ama hep gezginci, hep mucizelere inanan, gönlü hep sentezden yana olan bir gencin yaşadıklarıdır işte bunlar…

Kendi geçmişinin önünde saygıyla eğilirken, anılarının ışığında bir arayış bu kitap özetle…
“Emek demek, ipekböceğinin kelebek olacağını bilmek demek taze dut yapraklarıyla beslediğinde. Ve insan emek verdiği her şeyden çok şey öğrenir şüphesiz. Hayatın büyüklüğünü ipekböceklerim öğretti bana. Yetmez mi?!”

Cinius Yayınları Hakkında:

Cinius Yayınları, Destekli Kişisel Yayıncılık anlayışına göre hizmet veren, Türkiye’de ilk profesyonel kurumdur. Yayıncılık dünyasında neredeyse yarım yüzyıllık deneyime sahip olan Cinius Yayınları, tüm yazarlarının başarıya ulaşmasını kendi marka değeri açısından hayati bir unsur olarak görmektedir. Sadece yayıncılık değil, kitapçılık, dağıtım ve online kitabevi hizmetleri de sunan Cinius Yayınları, özgün ve etik yayıncılık anlayışını benimsemektedir.

 

Mustafa Aykut Hakkında:

 

Mustafa Aykut, 1977 yılında Bursa’nın Keles İlçesi’nde doğdu. 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İsveç’te, Chalmers University of Technology’de, “Management of Production” adı altında katıldığı bir programla tamamladı. 2004 yılında yurda döndükten sonra özel sektörde çalışma hayatına atıldı. İşleri dolayısıyla uzun yıllar Ukrayna ve İran’da bulunan Mustafa Aykut, halen yaşamına yurt dışında devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>